Taniec z gronostajem to powieść. Powieść o trudnej miłości, jeszcze trudniejszym wychodzeniu z traumy, ale mimo wszystko – optymistyczna. Czyta się lekko – choć czasem włosy wstają na głowie, czasem ma się wrażenie, że to surrealizm – a jednak wszystko co opisane zdarzyło się naprawdę. Jest to powrót do literatury, która służy, a nie tylko chce by ją podziwiać – służy (w tym wypadku) wyzwoleniu z lęku. Fragmenty były wykorzystywane w audycji Zawsze będzie jutro w Radiu Józef (czytała Mariola Orłowska).


N Na motywach opowieści ludowych zebranych w dorzeczy Wisły, Bugu i Narwi powstały baśnie pisane przez cztery autorki. Bajki znad Wisły Maryli Ścibor Marchockiej, znad Bugu Zosi Staneckiej i Kasi Chmiel, a znad Narwi Ani Kierkosz. www.mckis.waw.pl


Przewodnik bardzo subiektywny, w tym wypadku literacki – zapis widoków, spotkań z ludźmi, zapachów, kolorów, ale też historii jednego z ciekawszych miejsc na Mazowszu. W suplemencie opowiadania pułtuskie. Książka bogato ilustrowana zdjęciami Maryli Marchockiej, Magdaleny Maxy Maksalon, Annety Domańskiej, Tadka Ścibor Marchockiego, oraz archiwalnymi (m.in. IPN)

© 2007 by klok